Dożywocie za śmiertelny wypadek – kolejny surowy wyrok w Niemczech

Echem po światowych mediach obił się kolejny surowy wyrok niemieckiego sądu. Za naszą zachodnią granicą ponownie zdecydowano się skazać na dożywocie pirata drogowego, który podczas nielegalnego wyścigu pozbawił życia 43-letnią kobietę. 22-latek mógł jechać nawet 170 km/h.

Sąd w mieście Moers na zachodzie Niemiec nie miał litości dla 22-letniego mężczyzny, który wziął udział w nielegalnym wyścigu na ulicach miasta i spowodował tragiczny wypadek. Jak ocenili biegli, pędząc ok. 170 km/h jego samochód uderzył w pojazd prowadzony przez 43-letnią kobietę.

Poszkodowana z powodu siły uderzenia wypadła z samochodu. Pomimo wysiłków lekarzy, kilka dni później zmarła w szpitalu. Poza spowodowaniem wypadku ze skutkiem śmiertelnym i wzięcie udziału w nielegalnym wyścugi.zyn młodego Niemca kwalifikował się na jeszcze jeden paragraf niemieckiego prawa.


Mowa tu o “rażącym przekroczeniu prędkości”, co w połączeniu doprowadziło do zasądzenia najwyższego i najsurowszego wymiaru kary. Młody kierowca, który wziął udział w pirackim rajdzie i pozbawił życia 43-letniej kobiety, został skazany na dożywocie. Jego czyn traktowano jako przestępstwo – nie wykroczenie.

To kolejny wyrok za naszą zachodnią granicą, gdzie czyny kierowców stwarzających szczególne zagrożenie na drodze lub co gorsza – pozbawiających życia innego uczestnika ruchu, traktuje się jako usiłowanie zabójstwa lub tzw. zabójstwo drogowe. Z tego tytułu z więzienia nigdy nie wyjdzie też 24-latek, który skradzioną taksówką zabił w 2019 roku jadącą z przeciwka kobietę i ranił 2 osoby.

zdjęcie: stern.de