Kia chce walczyć z Teslą – emocjonujące auto elektryczne na rynku w 2021 roku

Koreańczycy szykują ofensywę modelową w świecie samochodów elektrycznych. Aspiracje nie sięgają jednak tylko do konkurowania z pospolitymi modelami, ale i tymi z nieco wyższej półki. W 2021 roku ma zadebiutować budzący emocje elektryczny sedan, który może wziąć na celownik m.in. Teslę.

Kia nie próżnuje i nie tylko na bieżąco modernizuje ofertę modelową, ale i intensywnie rozwija przyszłą gamę samochodów elektrycznych. Nie ma wyjścia – nadchodzące lata niosą rosnące znaczenie tego typu napędu, z czym niedawno pogodzili się nawet najdłużej opierający się temu trendowi producenci.

W ciągu najbliższych 5 lat Kia chce zaprezentować 11 nowych samochodów napędzanych prądem, które mają zaliczać się do różnych kategorii pod względem ceny, wielkości i docelowej grupy klientów. Poza przystępnymi konstrukcjami, nie zabraknie i tych zbudowanych z myślą o nieszablonowych samochodów.


Ściślej mówiąc – już w przyszłym roku Koreańczycy chcą zawalczyć o serca konsumentów, którzy dotychczas planując zakup samochodu elektrycznego patrzyli raczej w kierunku Tesli. Seryjna wersja prototypu Imagine Concept jest na etapie intensywnego rozwoju i ma trafić na rynek już w przyszłym roku.

Średniej wielkości sedan z napędem czysto elektrycznym powstaje jako model specjalnie dedykowany do tego typu napędu, a przy rozwoju konstrukcji pomaga chorwacki startup Rimac. Elektryczna Kia ma być emocjonującym samochodem, który jednocześnie nie będzie wymagał płacenia tyle, ile za produkt premium.

Twój adres email nie zostanie opublikowany.