Już 100 pieszych zginęło w tym roku w Polsce – prawie wszyscy z winy kierowców

Wystarczyło 40 dni nowego roku, aby liczba zabitych pieszych na polskich drogach przekroczyła 100. Większość z nich straciła życie na przejściach dla pieszych. Jak podają policyjne statystyki, za lwią większość z tych zdarzeń winę ponoszą kierowcy.

2020 rok trwa półtora miesiąca, a policyjne statystyki na temat wypadków z udziałem pieszych już jeżą włos na głowie. Od początku stycznia życie straciło już ponad 100 pieszych w różnego rodzaju zdarzeniach drogowych. Najtragiczniej było 8 lutego, kiedy grono ofiar wśród pieszych powiększyło się o 8 istnień.

Jak podaje portal Moto.pl, w policyjnych danych przeważają wypadki, do których doszło na przejściach dla pieszych. W tych miejscach zginęło w tym roku aż 60 osób, czyli ponad połowa wszystkich dotychczasowych pieszych ofiar na polskich drogach. Winę za te zderzania ponoszą w większości kierowcy.


Policjanci ustalili, że za 95% śmiertelnych wypadków z udziałem pieszych odpowiedzialność leżała po stronie kierowców. Kluczowe znaczenie ma tutaj połączenie brawurowej, nieostrożnej jazdy ze stosunkowo korzystnymi warunkami pogodowymi. Usypia ona czujność, szczególnie przy przejściach.

zdjęcie: ZDM Warszawa

Twój adres email nie zostanie opublikowany.