Elektryczny Ford Mustang Mach-E ma nawet 600 km zasięgu i wkrótce trafi do salonów

Europa oferuje tak obiecujące perspektywy dla rozwoju rynku samochodów elektrycznych, że to właśnie tutaj w pierwszej kolejności trafi do sprzedaży napędzany prądem SUV Ford Mustang Mach-E. Topowa wersja oferuje nawet 600 kilometrów zasięgu.

Ford właśnie zaprezentował europejską odmianę modelu Mustang Mach-E, która po raz pierwszy ujrzała światło dzienne za oceanem jesienią ubiegłego roku. Choć to Amerykanie pierwsi zobaczyli elektrycznego SUV-a na żywo, to jednak Europejczycy będą mogli go kupić w priorytetowej kolejności.

Samochód został specjalnie zmodyfikowany z myślą o lokalnych gustach – układ kierowniczy, zawieszenie i sposób działania napędu na cztery koła zostały zestrojone po “europejsku”. Najwięcej uwagi warto poświęcić jednak specyfikacji technicznej pierwszego auta elektrycznego Forda zbudowanego od podstaw.


Topowy wariant Mustanga Mach-E będzie w stanie przejechać na jednym ładowaniu nawet 600 kilometrów, udostępniając możliwość szybkiego ładowania. W trybie szybkiego uzupełniania stanu baterii, przy użyciu odpowiednich ładowarek będzie można “odzyskać” nawet 93 kilometry w 10 minut.

Bazowa odmiana ma zapewniać 370 kilometrów maksymalnego zasięgu, 75,7 kWh baterii oraz 255 KM mocy. Cennik oraz szczegółowa specyfikacja techniczna elektrycznego SUV-a ma zostać ujawniona w ciągu najbliższych miesięcy. W Polskich salonach Mustang Mach-E pojawi się najwcześniej po wakacjach.

Twój adres email nie zostanie opublikowany.