Mercedes-Benz klasy S Coupe znika z rynku, ale więcej osób odczuje masowe zwolnienia

Nawet tak dobrze prosperujące firmy, jak Mercedes-Benz, muszą niekiedy przeprowadzić cięcia i zaciskać pasa. Oprócz pickupa Klasa X, w tym roku z oferty producenta zniknie także bezpowrotnie Klasa S w wersjach coupe i kabriolet. Więcej osób odczuje jednak zwolnienia u Mercedesa – przeszło 15 tys. osób.

U Mercedesa praca wre – w ciągu najbliższych 12 miesięcy poznamy odświeżone oblicze aż 3 ważnych modeli Mercedesa – poza zmodernizowaną Klasą E, która zadebiutuje za miesiąc, w połowie roku poznamy także nową Klasę S, a na przełomie bieżącego i przyszłego roku zupełnie nową Klasę C.

Pomimo faktu, że Mercedes świetnie radzi sobie na rynku, na bieżąco modernizuje ofertę i sypie nowościami jak z rękawa, to niemiecki producent jest zmuszony przeprowadzić plan naprawczy obejmujący cięcia. Wycofanie ze sprzedaży niepopularnej Klasy X to dopiero początek.


W ciągu najbliższych miesięcy po 6 latach rynkowej obecności zakończy się produkcja Klasy S Coupe oraz Cabriolet. Samochody nie otrzymają następców, co oznacza, że po niespełna 40 latach Mercedes wycofa się z oferowania pełnowymiarowych, luksusowych dwudrzwiowych aut na bazie Klasy S.

Poza cięciami w gamie, Mercedes-Benz będzie też zmuszony rozszerzyć swój plan redukcji kosztów o kadrę pracowniczą. Wycofanie ze sprzedaży Klasy S Coupe, którą rocznie kupowało średnio kilka tysięcy osób, będzie kosztować wielokrotnie więcej etatów. Niebawem zwolnionych zostanie nawet 15 tysięcy osób.

Twój adres email nie zostanie opublikowany.