Elektryczna Dacia potwierdzona – nadjeżdża najtańsze auto na prąd na rynku

W 2021 roku do grona producentów aut elektrycznych dołączy Dacia, słynąca z wytwarzania budżetowych samochodów. Napędzane prądem miniauto nie będzie imponować zasięgiem, ale zachowa podstawowy atut – ma być bajecznie tanie.

Zgodnie z oczekiwaniami, Dacia słynąca w Europie z wytwarzania najtańszych i najprostszych samochodów, niebawem wkroczy do świata pojazdów elektrycznych. Podobnie jak z modelami spalinowymi, tak i napędzana prądem Dacia ma zdeklasować konkurencję przynajmniej jednym parametrem – ceną.

Premiera modelu o nieznanej jeszcze nazwie ma odbyć się między 2021 a 2021 rokiem. Według wstępnych spekulacji, elektryczna Dacia może być europejską odmianą małego crossovera Renault City K-ZE, który w ubiegłym roku miał swoją premierę na rynku chińskim. Specyfikacja techniczna może ulec zmianom.


Nie ma co oczekiwać po Dacii imponującego zasięgu i mocnego napędu, jednak auto nie ma mieć aż tak skromnych parametrów technicznych, jak w Państwie Środka. Tam bowiem małe elektryczne auto ze znaczkiem Renault wyposażono w układ o mocy 44 KM, 119 Nm momentu i zasięgu do 250 kilometrów.

Na koniec pora na najważniejsze – ile to może kosztować? Jak podaje Carscoops, cena rumuńskiego miniauta na prąd wynieść ok. 11 tysięcy euro za podstawowy model, czyli nieco ponad 46,7 tysiąca złotych. To znacznie mniej od obecnego lidera – Skody Citigo-e iV wartej bez dopłaty 73,3 tysiące złotych.

Twój adres email nie zostanie opublikowany.