Sportowa Toyota Corolla C-HR i Corolla w planach – turbodoładowanie i trzy cylindry pod maską

Toyota intensywnie pracuje nad rozbudową oferty swoich sportowych samochodów. Część z nich to samodzielne konstrukcje, część mają uzupełnić wyczynowe warianty dobrze znanych z dróg aut osobowych. Do tego grona może niebawem dołączyć C-HR i Corolla. A dokładniej za niecałe 3 lata.

Po ponad dekadzie marginalizowania sportowych aut w ofercie, Toyota pracuje intensywnie w ostatnich miesiącach nad odwróceniem tego trendu. Nowa Supra, wyczynowy GR Yaris i planowany następca coupe GT86 to dopiero początek – wkrótce ofertę mogą poszerzyć dwa kompaktowe samochody.

Jak podaje Auto Express, w 2023 roku ofertę może rozbudować sportowy wariant bestsellerowego hatchbacka o nazwie GR Corolla, oraz crossovera, który powinien otrzymać analogicznie zostać ochrzczony mianem GR C-HR. W obu przypadkach mają to być pełnokrwiste, sportowe warianty.


Oprócz manualnej sześciobiegowej przekładni, w obu kompaktowych modelach pod maską może znaleźć się turbodoładowany silnik benzynowy o pojemności 1,6-litra, którego moc może wynieść od 250 do nawet 265 KM. Co ciekawe, cylindrów w takiej jednostce napędowej może być tylko trzy.

Szczegółowa specyfikacja techniczna oraz to, czy do opracowania sportowych aut sygnowanych emblematem GR Sport wykorzystane zostaną obecnie dostępne w salonach warianty Corolli i C-HR, czy też kolejne generacje, dowiemy się w ciągu najbliższych 3 lat. Cierpliwości – czas szybko leci.