Volkswagen Arteon Kombi nadjeżdża – ładniejszy i większy od Passata

Pogłoski okazały się prawdziwe – Volkswagen faktycznie szykuje się do wprowadzenia na rynek Arteona w rodzinnej wersji kombi. Trwają finalne testy auta, które zdetronizuje Passata i odbierze mu miano największego kombi w ofercie marki, o ile… trafi do salonów w Europie.

W ostatnich 3 latach rynkowej obecności flagowego modelu Arteon można było dostrzec wzmożone zainteresowanie tym, czy jego oferta nadwoziowa się poszerzy. Niektórzy nie byli w pełni zadowoleni obecnością liftbacka w samotności, oczekując, że dołączy do niego także rodzinne kombi.

Taki samochód faktycznie mógł stać się ciekawą alternatywą dla Passata Variant, stanowiącą kompromis między bardziej finezyjną i atrakcyjną stylistyką, a możliwościami transportowymi zgodnymi z oczekiwaniami większych rodzin. Wszystko wskazuje na to, że Volkswagen wsłuchał się w te oczekiwania.


Kilka dni temu pojawiły się zdjęcia prawie gotowego, nieznacznie zamaskowanego przedprodukcyjnego egzemplarza flagowego modelu marki w nowej odmianie. Szykuje się kawał dużego samochodu, który może nie tyle stanowić alternatywę dla Passata, co być od niego wyraźnie większym.

Na fotografiach dobitnie widać, jak masywny będzie Arteon Kombi – w oczy rzuca się nisko opadająca linia dachu i masywne nadkola, ale i ciągnąca się w nieskończoność sylwetka, która może skrywać przestronne nadwozie oferujące ponadprzeciętne możliwości transportowe.

Nie jest pewne, kiedy rodzinny Arteon trafi na rynek. Pojawienie się tego modelu podczas testów w Szwecji daje jednak nadzieję, że auto nie trafi do sprzedaży tylko w Chinach – które są ostatnio ważniejsze dla Volkswagena od rodzimego podwórka i gdzie wersja kombi na być sprzedawana w pierwszej kolejności.