1,6 miliona kilometrów w 13 lat – Nissan Frontier z USA zdobył światową sławę

Japoński pickup od momentu zakupu w 2007 roku nie był oszczędzany przez właściciela. Nissan Frontier spisał się jednak wzorowo, nie tylko nie sprawiając przez 13 lat większych problemów, ale i osiągając dumnie brzmiący przebieg ponad 1,6 miliona kilometrów.

Nie jest zaskoczeniem, że niecodzienny przebieg udało się osiągnąć akurat za Oceanem – w końcu warunki do osiągania takich wyników są tam bardzo sprzyjające. Gdy dodamy, że właściciel pracuje jako dostawca, a samochód do takiej profesji potrzebny jest jak ręka – wszystko układa się w logiczną całość.

Pan Brian Murphy z Chicago kupił swojego Nissana Frontiera w 2007 roku – ten model nie był też obcy Europejczykom, gdzie do 2014 roku oferowany był jako poprzednie wcielenie pickupa Navara. Samochód wyjeżdżając z salonu miał przed sobą bardzo trudne i wymagające zadanie na kolejne 13 lat.


Dostawca z Illinois rozpoczyna bowiem swoją pracę dostawcy każdego roboczego dnia przed świtem i wraca do domu 13 godzin później, gdy często jest już ciemno. I tak tydzień w tydzień, rok w rok. Nissan Frontier nie tylko podołał, ale i przypieczętował swoją wytrzymałość imponującym przebiegiem.

27 stycznia 2020 roku licznik pickupa pokazał 1 milion mil, co w normalnym systemie metrycznym w kilometrach wynosi około 1,6 miliona. Sprzęgło wytrzymało 1,28 miliona kilometrów, łańcuch rozrządu 1,12 miliona, alternator i chłodnica 724 tysiące, a fotel kierowcy 804 tysiące – słowem, nie jest źle.

Poza stosunkowo niewielką listą części, które przez 13 lat wiernej służby wymagały wymiany lub napraw, właściciel Nissana chwali swojego pickupa za bardzo zadowalające wyniki spalania i ogólną solidność. Lokalne przedstawicielstwo postanowiło nagrodzić pana Murphy’ego za wytrwałość.

Podczas lutowego Chicago Auto Show dostawca razem z jego rodziną zostali zaproszeni na stoisko Nissana i wręczyli mu nowy egzemplarz Frontiera. Co zabawne, to ciągle ten sam samochód po drobnym liftingu – w USA Japończycy od 15 lat sprzedają tę samą generację, następcę planując dopiero na 2021 rok.

Twój adres email nie zostanie opublikowany.