Świecąca atrapa chłodnicy to podstawa, czyli nowy prototyp Skody dla Indii

Kto powiedział, że święcący grill to luksusowy atrybut zarezerwowany dla nabywców decydujących się na drogie i prestiżowe BMW X6? Skoda udowadnia, że atrapa chłodnicy może też być podświetlana w jej samochodach – na razie jednak tylko w formie studyjnej.

Rynek Indii otwiera przed sobą bardzo obiecujące perspektywy, co doskonale obrazują działania producentów samochodów w ostatnich tygodniach. Giganci zakasali rękawy i opracowali prototypy nowych, miejskich crossoverów zbudowanych specjalnie z myślą o Dolinie Gangesu.

Tak zrobił Volkswagen, tak zrobiła Kia, a Skoda nie chciała być gorsza, bo i czeska marka cieszy się bardzo silną pozycją w Indiach, którą w najbliższych latach w naturalny sposób chce umocnić. Kluczem do sukcesu ma być nowy, miejski crossover, którego zapowiedzią jest prototyp Skora Vision In Concept.


Studium zwiastuje miejski, wysoko zawieszony samochód, który został w najbliższych miesiącach doczeka się premiery pod postacią produkcyjnej konstrukcji. Jego proporcje nie są przypadkowe – Indie to zatłoczony kraj, gdzie doskonale sprzedają się pudełkowate, wysoko zawieszone pojazdy.

Vision In w seryjnej postaci oczywiście zgrzecznieje i straci wszystkie błyskotki, jednak warto zwrócić uwagę, jak bardzo wodze fantazji popuścili podczas tworzenia tego prototypu. Oprócz rozwiązań stylistycznych znanych z europejskich konstrukcji Skody, uwagę zwracają dwa nietypowe detale.

Skoda zdecydowała się bowiem na zamontowanie świecącego logo producenta, niczym w Mercedesie, a także świecącej atrapy chłodnicy – zupełnie jak w BMW, które takie rozwiązanie seryjnie oferuje w najnowszym SUV-ie X6. Kto powiedział, że to akcenty zarezerwowane tylko dla świata marek premium!

Twój adres email nie zostanie opublikowany.