GMC Hummer EV – 1000-konny elektryczny pickup ze znajomą nazwą rozpędzi się 3s do 100 km/h

Plotki okazały się prawdziwe – słynny Hummer wraca do życia jako nazwa dla elektrycznego pickupa GMC. Wstępne parametry techniczne już teraz zwalają z nóg. 3 sekundy do setki, 1000 KM mocy i ponad 15 tysięcy maksymalnego momentu obrotowego.

General Motors dobrze to wszystko obmyślało. Równo 10 lat po postawienia krzyżyku na Hummerze, słynna nazwa znana dotychczas z wielkich, paliwożernych terenówek wraca do łask jako nazwa pickupu na prąd w ramach marki GMC. Pojawił się pierwszy, oficjalny teaser.

Widać w nim, że Hummer EV będzie garściami czerpać z wzornictwa swoich spalinowych przodków poprzez charakterystyczny, kanciasty przód, a także chromowany grill z poprzeczkami i wielki napis “Hummer”, który mówi wprost – to będzie model inny od pozostałych aut w ofercie GMC.


Do poznania pełnych kształtów Hummera EV zostało jeszcze trochę czasu – światowa premiera odbędzie się 20 maja tego roku, a na miesiące przed nią poza kształtami przodu GMC zdradziło jeszcze tylko – lub aż – specyfikację techniczną napędzanego prądem użytkowego monstrum.

GMC Hummer EV będzie napędzany 1000-konnym układem zapewniającym 3-sekundowy sprint do 100 km/h oraz 15 574 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Głównym konkurentem będzie słynna Tesla Cybertruck, która ma wejść do sprzedaży w podobnym czasie – w 2021 roku.

Produkcja GMC Hummera EV będzie odbywać się w fabryce Hamtramck w aglomeracji Detroit, która dotychczas zajmowała się wytwarzaniem kolejnych dużych modeli koncernu General Motors. Po wycofaniu w tym roku Chevroleta Impali i Cadillaca CT6, stanie się ona zakładem “EV-only”. Znak czasów.

Twój adres email nie zostanie opublikowany.