Kosztowny wypadek – przewróciła się laweta z Bentleyami

W ubiegłym tygodniu na wielkopolskim odcinku autostrady A2 doszło do wypadku, który najcięższy w skutkach ostatecznie okazał się dla transportowanych na lawecie Bentleyów. Warte po milion złotych samochody poważnie ucierpiały.

Wypadki lawet transportujących samochody z reguły okazują się bardzo kosztowne. Tym gorzej, jeśli do np. punktów dealerskich wiezione są modele z wyższej lub najwyższej półki – na której bez wątpienia można umieścić samochody Bentleya.

Do niebezpiecznie wyglądającego zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu w okolicach Nowego Tomyśla, gdzie laweta jadąca lokalnym odcinkiem autostrady A2 z nieznanych przyczyn zjechała do rowu i uderzyła w ochronne bariery. W efekcie, pojazd wywrócił się na bok, a razem z nim “zawartość”.


Laweta wiozła na pokładzie 4 samochody o dużej wartości – poza BMW i dwoma egzemplarzami Volvo, zniszczeniu uległy także dwie sztuki jednego z najdroższych SUV-ów na rynku. Mowa o Bentleyu Bentayga, wartym ok. milion złotych superluksusowym pięciometrowym kolosie.

Litewski kierowca lawety wraz z pasażerem nie ucierpiał w zdarzeniu, a wielkopolska policja prowadzi dochodzenie w sprawie tego, jak doszło do całego zdarzenia. Mężczyzna prawdopodobnie zasnął za kierownicą. Już teraz jednak wiadomo, że skutki zdarzenia będą bardzo kosztowne.