Nadchodzi Audi Q9 – jeszcze w 2020 zadebiutuje wielki SUV z Ingolstadt

Nie jest tajemnicą, że Audi już jakiś czas temu pozazdrościło swoim kluczowym konkurentom posiadania w ofercie dużego, luksusowego SUV-a. Jeszcze w tym roku możemy poznać odpowiedź na Mercedesa GLS i BMW X7 pod nazwą Q7. Trwają ponoć zaawansowane prace nad przestronniejszą alternatywą dla Audi A8.

Tym razem spośród niemieckiej trójki marek premium, pierwszy na pomysł opracowania dużego SUV-a wpadł Mercedes. Już w 2006 roku przedstawiono model GL, później przemianowany na GLS. W ubiegłym roku na rynek wkroczyła jego trzecia generacja, na dobre rozpychając się łokciami w klasie dużych luksusowych „bulwarówek”.

Co na to konkurencja? Land Rover ma Range Rovera, Lexus i Infiniti za Oceanem i w Rosji konkurują odpowiednio modelami LX i QX80, za to rodzimi konkurenci Mercedesa przez lata pozostawali jakby w letargu. BMW obudziło się dopiero w 2018 roku, prezentując barokowe X7. Audi również planuje nie pozostawać wreszcie dłużne.


Jeszcze w tym roku na rynek może trafić nowy model Q9, który uplasuje się w ofercie powyżej i tak niemałego modelu Q7. Bezpośredni konkurent Mercedesa GLS i BMW X7 może dzielić platformę i technikę z mniejszymi SUV-ami Audi, opcjonalnie oferując możliwość przewiezienia 7 pasażerów. W standardzie za to powinien być luksus co najmniej na poziomie flagowego A8.

źródło: Carscoops