Pobujajmy w obłokach – Mitsubishi Galant wraca na rynek jako stylowa hybryda plug-in

Kultowe, średniej wielkości auto Mitsubishi zniknęło z rynku już ponad 7 lat temu i raczej nie zanosi się na to, aby Japończycy wrócili do jego produkcji. Portal Carscoops stworzył jednak ciekawą wizję nowoczesnej interpretacji tego auta w formie na miarę 2020 roku – jako hybryda.

Po tym, jak w 1969 roku na rynek trafił średniej wielkości samochód Mitsubishi, na światowe drogi przez kolejne 43 lata wyjechało 9 generacji Galanta. Ku rozczarowaniu wielu miłośników marki, dzieje samochodu bezpowrotnie przeszły do historii w 2012 roku.


Pomimo szeregu spekulacji krążących od tamtego czasu, Mitsubishi twardo stoi przy swojej polityce opierania gamy na SUV-ach i crossoverach. Co za tym idzie – w ofercie marki nie ma miejsca na średniej wielkości sedana. Wyobraźmy sobie jednak, że historia potoczyła się inaczej.

Portal Carscoops stworzył ciekawą wizualizację nowoczesnej interpretacji Galanta w formie agresywnie stylizowanego, awangardowego sedana z napędem hybrydowym typu plug-in. Takie rozwiązanie mogłoby pozwolić robić karierę dużemu autu Mitsubishi także w Europie.

W czym jest problem? Mamy podejrzenie graniczące z pewnością, że Galant w dobie topniejącej popularności aut klasy średniej zwyczajnie nie zdobyłby wystarczającej popularności, aby mieć finansowe uzasadnienie dla marki.