Otrzymają 23 tys. $ zadośćuczynienia za wadliwą skrzynię biegów w Fordzie

Za amerykańskim oddziałem Forda dalej ciągnie się głośna sprawa wadliwych skrzyń biegów. Pewna para konsumentów postanowiła w związku z tym pozwać markę – i wygrała. Sąd w Kalifornii zarządził wypłatę 23 tysięcy dolarów odszkodowania.

Pewne małżeństwo z Kalifornii zdecydowała się w 2014 roku na zakup Forda Focusa z automatyczną, dwusprzęgłową przekładnią PowerShift. Państwo Quintero prędko jednak pożałowali tego nabytku – a to wszystko przez wadliwą skrzynię biegów.


Para uznała, że w czasie użytkowania samochodu czuła się niepewnie, podejmując decyzję o pozwaniu producenta. Federalny sąd w Kalifornii przyznał rację małżeństwu Quintero, zarządzając wypłatę na ich rzecz odszkodowania w wysokości 23 tysięcy dolarów.

Pechowi właściciele Focusa nie są bynajmniej pierwszymi poszkodowanymi w sprawie wadliwych skrzyń PowerShift, która od kilku miesięcy rozgrzewa amerykańską opinię publiczną. Śledztwo wykazało, że Ford wiedział o konstrukcyjnych wadach jeszcze przed premierą samochodów, w których je później zamontowano.

Problemy polegały głównie na tym, że w trakcie jazdy skrzynia niespodziewanie przełączała się z trybu Drive na Neutral. Do amerykańskich sądów na terenie całego kraju wpłynęło już kilkanaście pozwów. Ford próbuje teraz udobruchać swoich klientów przedłużoną gwarancją na skrzynie, ale ich – jak widać – mało kogo to przekonuje.

źródło: Carscoops