Powolni kierowcy zabijają coraz więcej osób na drogach w Wielkiej Brytanii

W czasie gdy zmorą polskich dróg są piraci drogowi ignorujący m.in. ograniczenia prędkości, Wielka Brytania ma coraz większy problem z kierowcami, którzy poruszają się za… wolno. Rośnie liczba ofiar wypadków spowodowanych z tej przyczyny.

Jak podał brytyjski dziennik Daily Star, w statystykach wypadków zaobserwowano nietypową i zarazem bardzo niepokojącą tendencję. W ciągu ostatnich 5 lat, resort transportu zauważył wzrost liczby osób, które ucierpiały w wypadkach spowodowanych przez powolnych kierowców, o 75%.

W samym ubiegłym roku, osoby poruszające się znacznie poniżej dopuszczalnego ograniczenia prędkości doprowadziły do śmierci 2 osób, poniesienia poważnych obrażeń przez kolejne 26, u pozostałych 132 zbyt wypadki skutkowały innymi formami uszczerbku na zdrowiu.


Średnio 3 razy w tygodniu dochodzi na terenie Zjednoczonego Królestwa do poważnych zdarzeń drogowych spowodowanych jechaniem zbyt wolno. Jak to wygląda od strony prawnej? Takie praktyki są tam karane mandatem w wysokości 100 funtów i 3 punktami karnymi.

zdjęcie: Money.com