Ponad 2 lata więzienia za niebezpieczne wyprzedzanie – ważny wyrok

Ważny wyrok wydał kilka dni temu sąd w Bawarii, gdzie w styczniu tego roku czeski kierowca ciężarówki dopuścił się bardzo niebezpiecznego manewru. Wyprzedzał on na powierzchni wyłączonej, cudem nie doprowadzając do tragedii. Teraz trafi do więzienia na 2 lata i 3 miesiące.

Surowymi konsekwencjami dla czeskiego kierowcy ciężarówki zakończył się rajd, jaki urządził sobie pod koniec stycznia bieżącego roku nieopodal miasta Passau na południu Niemiec. Mężczyzna podjął się manewru wyprzedzania w skrajnie niesprzyjających warunkach.

Nie zważając na powierzchnię wyłączoną i trudne, zimowe warunki, kierowca zaczął wyprzedzanie ciężarówki na krętej drodze. Cudem uniknął zderzenia z jadącym z naprzeciwka autokarem i równie szczęśliwie udało się nie doprowadzić do zepchnięcia prawidłowo jadącego innego TIR-a do rowu.


Sprawa została uwieczniona przez kierowcę na wideorejestratorze. Nagranie opublikowano w sieci, po czym wywołało ono burzę w niemieckich mediach. Bawarskiej policji udało się namierzyć nierozsądnego Czecha, a sprawa trafiła do lokalnego sądu.

Kilka dni temu, stosowny organ w mieście Passau wydał wyrok. Prokuratura domagała się oskarżenia kierowcy ciężarówki o usiłowanie zabójstwa, jednak ostatecznie skończyło się na skazaniu pod zarzutem spowodowania zagrożenia w ruchu drogowym.

Teraz czeski kierowca trafi do więzienia na 2 lata i 3 miesiące. Co więcej, gdy opuści zakład karny, obejmie go jeszcze 4-letni zakaz prowadzenia pojazdów na terenie Niemiec. Obrońcy nie udało się przekonać sądu do poprzestania na karze zawieszenia.

źródło: 40ton.net