Policja w Dubaju poszerza flotę – dołącza do niej Mercedes-AMG GT 63 S

Słynny Dubaj sprawił sobie wyjątkowy prezent pod choinkę. Flota radiowozów lokalnej policji została poszerzona o sportowego Mercedesa-AMG GT 63 S. Inaczej niż w Europie, takie wozy mają przede wszystkim pełnić funkcję reprezentacyjną i dumnie toczyć się po ulicach miasta.

Najsłynniejsze miasto Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Dubaj, od lat znane jest z dobierania do swojej floty radiowozów bynajmniej nie według kryterium jak najniższej ceny. Wozy policyjne w tym mieście mają być szybkie, ociekające luksusem i budzące respekt.


Tuż przed świętami, lokalna policja poszerzyła swoją flotę o kolejny ekskluzywny pojazd. Tym razem jest to produkowane od ubiegłego roku sportowe gran turismo ze stajni Mercedesa-AMG – pięciodrzwiowy model GT w wersji 63 S.

Samochód napędzany jest podwójnie turbodoładowanym, 4-litrowym V8, które pozwala maksymalnie osiągnąć 900 Nm momentu obrotowego i rozpędzić się do 315 km/h. Luksusowe gran turismo z napędem na 4 koła rozpędza się przy tym do 100 km/h w 3,2 sekundy.

Takie parametry powinny nie tylko zapewniać odpowiednie doznania dźwiękowe dla postronnych podczas patrolowania ulic miasta, ale i w razie czego – sprawnie dogonić nawet najzdolniejszych piratów drogowych.

źródło: Carscoops