Rosjanin zbudował własną, mniejszą i spalinową Teslę Cybertruck

Pierwsze sztuki Tesli Cybertruck mają trafić do klientów dopiero w 2021 roku, co niektórych miłośników futurystycznego pickupa może niecierpliwić. Pewien Rosjanin postanowił zbudować własną replikę w rozmiarze S, aby kosmicznym pickupem cieszyć się już teraz.

W ubiegłym tygodniu dzieliliśmy się zdjęciami Tesli Cybertruck, która choć trafi do sprzedaży dopiero na początku 2021 roku, to już teraz poddawana jest drogowym testom na ulicach Kalifornii. Wtem, w zeszłym tygodniu coś podobnego przyłapano na drugim końcu świata.

Kierowca jadący autostradą w mieście Chimki pod Moskwą zauważył nietypową, ale znajomą bryłę z charakterystycznym szpiczastym dachem i tylnymi lampami zbudowanymi z jednego paska. Na nagraniu, jakie opublikował, już na pierwszy rzut oka widać, że to lokalna replika Tesli.


Wierna kopia amerykańskiego, elektrycznego pickupa powstała na bazie tajemniczego auta osobowego, ale jedno jest pewne – mniejszego od oryginalnego ponad 5,8-metrowego Cybetrucka o co najmniej dwa rozmiary.

Trzymamy kciuki za dotarcie przez lokalne, rosyjskie media do właściciela tego niepowtarzalnego pojazdu. Być może udałoby się wówczas zdobyć więcej informacji o specyfikacji technicznej i tym, jak wyglądała budowa rosyjskiej pseudo-Tesli.