Kierowcy aut na prąd zablokowali stacje paliw – mieli dość parkowania przy ładowarkach

Znacie takie słowo, jak ICEing? My do niedawna też nie. To praktyka uporczywego blokowania miejsc do ładowania samochodów elektrycznych przez kierowców zwykłych aut, która doskwiera szczególnie w krajach nieoswojonych z elektromoblinością. Dość temu powiedzieli Chorwaci.

Elektromobilność coraz prężniej rozwija się już nie tylko w dostatnich krajach szeroko rozumianego Zachodu, ale i w państwach innych regionów Europy i Świata. Widać to choćby po Polsce, gdzie coraz mniejszą egzotyką są choćby stacje do ładowania pojazdów napędzanych prądem.

Choć takie miejsca są widocznie i czytelnie oznaczane zarówno tabliczkami, jak i odpowiednim malowaniem powierzchni do zaparkowania pojazdu elektrycznego, to nieuważni, a często raczej złośliwi i roszczeniowi kierowcy spalinowych pojazdów nic sobie z tego nie robią.


Praktyka uporczywego blokowania miejsc do ładowania samochodów elektrycznych doczekała się nawet swojej nazwy w kochającym neologizmy i kreatywne słowotwórstwo języku angielskim. Mowa o wyrazie ICEing pochodzącym od skrótu ICE, oznaczającego z kolei zbiorczo auta z tradycyjnym napędem.

Zwyczaj ten niby nie jest specyficzny tylko dla konkretnego grona państw, ale nie da się ukryć, że łatwiej o blokowanie miejsc do ładowania w krajach, gdzie samochody elektryczne są stosunkowo mało popularnym i od niedawna obecnym na drogach typem napędu.

Chorwaccy właściciele elektrycznych samochodów poczuli się sfrustrowani problemem z ICEingiem w ich kraju i postanowili wyrazić temu wyraźny sprzeciw. Grupa 15 osób skrzyknęła się i zablokowała lokalną stację benzynową na kilka minut, aby zwrócić uwagę na problem.

Skończyło się sukcesem – o wydarzeniu z małego, bałkańskiego kraju napisały media na całym świecie. Podobnie czynimy i my – warto głośno piętnować egoizm i złośliwość kierowców, aby uczynić drogi i parkingi przyjaźniejsze dla siebie nawzajem.

Revenge of the Electric Car! This is how it looks when you have no other solution to emphasize the problem of blocking charging stations for EVs than to block gas station with electric vehicles. The performance lasted 6 minutes and it was not our intention to harass anyone, but to point out the fact that electric vehicles are here, and their positive impact on society(For licensing or usage, contact licensing@viralhog.com)

Gepostet von Igor Kolovrat am Montag, 9. Dezember 2019