Jeep zbuduje mikroSUV-a, który będzie konkurować z Suzuki Jimny

Pojawiające się od dłuższego spekulacje zaczynają się potwierdzać – Jeep szykuje jeszcze mniejszego SUV-a, niż obecnie oferowany Renegade. Mikroskopijne auto ma wziąć na celownik Suzuki Jimny i radzić sobie w terenie co najmniej tak dobrze, jak główny konkurent.

Choć premiera Jeepa Renegade w 2014 roku wywołała szok wśród ortodoksyjnych miłośników marki, od których można było usłyszeć wręcz zarzuty o świętokradztwie, to produkowane we włoskiej fabryce Fiata miejskie auto odniosło spory rynkowy sukces.

Nic dziwnego – niewielkie SUV-y i crossovery cieszą się dziś ogromną popularnością, przez co urozmaicenie swojej oferty o tego typu samochody to ruch marketingowego rozsądku, jeżeli chce się na motoryzacji zarabiać. Okazuje się jednak, że na małym Renegade może się nie skończyć.


Kilka dni temu portal Carscoops potwierdził spekulacje, o jakich można było przeczytać w sieci już wielokrotnie w ciągu ostatnich miesięcy. Jeep pracuje nad nowym, jeszcze mniejszym od Renegade’a mikroSUV-em, który uplasuje się w ofercie poniżej niego.

Samochód o nieznanej jeszcze nazwie ma wziąć na celownik Suzuki Jimny, które w ubiegłym roku doczekało się nowego wcielenia i osiągnęło ogromny rynkowy sukces. Amerykańscy konstruktorzy będą próbowali zapewnie przenieść najlepsze cechy Jeepa do miniaturowych wymiarów.

Jako że nowy model Jeepa chce konkurować z Jimny i zarazem nosić logo kultowej marki, można być spokojnym o jego terenowe właściwości – nie powinien nimi przynosić wstydu swojej słynnej na cały świat rodzinie modelowej.

Około 3,64-metrowe auto ma trafić na rynek w 2022 roku. Szczegóły na temat jego nazwy i wyglądu powinniśmy poznać w ciągu najbliższych miesięcy. Widoczne na zdjęciach auto to rzecz jasna wirtualna wizualizacja niezależnego grafika, Le Yang Baia.