Jazda próbna Audi A7 w Rosji skończyła się na 15 zniszczonych samochodach

Choć salony samochodowe zazwyczaj starają się uważać, komu udostępniają samochody na jazdy próbne, to niektórym sytuacjom trudno niekiedy zapobiec. W Petersburgu pewne Audi A7 trafiło na mało uzdolnionego kierowcę, który skończył przejażdżkę na barierce, niszcząc 15 samochodów.

Kilka dni temu światowe media obiegły nagrania z kamerek samochodowych prosto z drugiego największego miasta Rosji, Sankt Petersburga, na których widać, jak białe Audi należące do lokalnego punktu dealerskiego marki taranuje z impetem 15 samochodów w centrum miasta.


Dramaturgii dodaje fakt, że na jednym z filmików autor nagrania cudem uniknął zderzenia z pędzącym Audi A7, nie stając się 16 poszkodowanym w wypadku. Wszystko zaczęło się w momencie, kiedy jadące zbyt szybko auto zjechało na pas zieleni i zaczęło niszczyć przydrożne bariery.

Następnie skosiło sygnalizator, a na końcu uderzyło w sznur 15 samochodów stojących na światłach. Jak podają lokalne media, pomimo poważnych uszkodzeń, jakimi uległo kilka samochodów, nikt nie został poważnie ranny. Włącznie ze sprawcą, co do którego podawane są sprzeczne dane.

Na początku wiele światowych mediów podało informacje, jakoby kierowcą testowego Audi A7 była 25-letnia kobieta. Jak twierdzą jednak niektórzy ze świadków zdarzenia, była ona jedynie pasażerką auta, a wypadek spowodował 42-letni mężczyzna.