Brytyjczycy walczą z drogowymi śmieciami “wpisujmy numery rejestracji na opakowania”

Także i na Wyspach powszechny jest zwyczaj wyrzucania odpadków przez szybę po skonsumowaniu fast foodów z okienka. Rolnicy z Wielkiej Brytanii szukają sposobów na skuteczną walkę z drogowymi “śmieciarzami” – wpisywać numer rejestracyjny auta na opakowania.

O tym, jak szkodliwe jest zaśmiecanie środowiska różnego rodzaju opadami, mówi się w ostatnich miesiącach dużo jak nigdy wcześniej. Szczególnie irytuje to zjawisko przy drogach, za które odpowiadają zuchwali i niekulturalni kierowcy lub pasażerowie samochodów.

Fakt, że wiele śmieci wzdłuż dróg na logo popularnych sieci fastfoodów nie jest przypadkiem. W krajach, gdzie popularne są usługi zamawiania jedzenia z okienka, palącym problemem są zwyczaje wyrzucania śmieci po skonsumowanym jedzeniu prosto z jadącego samochodu.


Brytyjczycy mają tego na tyle dość, że tamtejsi rolnicy zaproponowali nietypowe i – trzeba przyznać – godne uwagi rozwiązanie. Aby drogowych “śmieciarzy” uczynić mniej anonimowymi, restauracje powinny wpisywać numery rejestracyjne samochodu na opakowania.

Takie rozwiązanie nie tylko ułatwiłoby namierzanie osób zaśmiecających przestrzeń publiczną, ale i zniechęciłoby w ten sposób przyszłych naśladowców. Przydrożne śmieci to ogromny kłopot dla środowiska, stwarzające pośrednio zagrożenie dla zwierzyny dzikiej i hodowlanej.

źródło: smoglab.pl