Pierwsza Tesla Model S przejechała milion kilometrów – właściciel chce więcej

Jest i pierwszy model Tesli, który przekroczył magiczną barierę miliona przejechanych kilometrów. Model S niemieckiego właściciela wyjechał na europejskie drogi w 2013 roku i odwiedził w tym czasie wiele zakątków naszego kontynentu. Po dwóch naprawach, napęd większość przebiegu działa wzorowo.

Prawdopodobnie pierwszy samochód z czysto elektrycznym napędem przekroczył właśnie barierę miliona przejechanych kilometrów. Wynik ten udało się osiągnąć niemieckiemu właścicielowi Tesli Model S po 5 latach jazdy, prawie samodzielnie. W 2014 roku kupił auto z zaledwie z 30 tys. km na liczniku.


Przejechanie miliona kilometrów w tak krótkim czasie nie byłoby pewnie możliwe gdyby nie fakt, że niejaki Hansjoerg von Gemmingen używa swojej Tesli do intensywnego podróżowania po całej Europie. Robi to zarówno z powodów zawodowych, jak i turystycznych.

Eksploatacja nie przebiegała jednak bezproblemowo. Od momentu zakupu w 2014 roku, w Tesli już trzy razy konieczna była wymiana silnika elektrycznego. Obecna jednostka napędowa jest zatem czwartą z kolei i co ciekawe – to “na niej” zrobiono największą część przebiegu, bo ponad 680 tys. km.

To nie wszystko. Przy 440 tys. km konieczna była też wymiana baterii, która problemy zaczęła sprawiać już przy 290 tys. km. Co ciekawe, po wspomnianych pakietach napraw, Tesla według deklaracji właściciela sprawuje się wzorowo.

Obecna kondycja akumulatorów pozwala przejechać 320 kilometrów na jednym ładowaniu, co stanowi 86% pierwotnych możliwości układu po opuszczeniu fabryki. Niemiecki właściciel twierdzi, że korzysta z szybkich ładowarek tylko sporadycznie – preferuje ładowanie w “wolnym” tempie.

źródło: Elektrowoz.pl