Unikatowy Mercedes-Benz 300 TE zachwyca minimalizmem i świetnym stanem

Kultowe W124 nie jedną postać już przyjmowało – po limuzynach, taksówkach i wariantach luksusowych, przypomnieć o sobie daje tym razem wariant o gustownie podkreślonym, sportowym zacięciu. Oto 26-letnia wersja 300 TE z pakietem AMG z 243 tysiącami kilometrów na karku.

W124 to bez wątpienia najbardziej kultowy model Mercedesa, jaki kiedykolwiek wyprodukowała niemiecka marka. Powstały w ponad 2,5 miliona sztuk, szczyci się trwałością, dużymi przebiegami i charakterem, który – zdaniem wielu – po tym modelu gdzieś się ulotnił.


Ponad dwie dekady po zakończeniu produkcji, po drogach nadal jeżdżą tysiące egzemplarzy. Niektóre już w prostej drodze do złomowiska, inne doczekały się drugiego życia w rękach troskliwych właścicieli, którzy nie dadzą im tak szybko odejść w zapomnienie.

Na grono tych drugich właścicieli trafił pewien egzemplarz wersji 300 TE Kombi, która po 243 tysiącach przejechanych kilometrów i 26 latach na karku dalej wygląda, jakby dopiero co wyjechała z salonu. Niepowtarzalny pakiet AMG niewątpliwie gra tutaj pierwsze skrzypce.

Srebrny model wyróżnia się 18-calowymi alufelgami, nakładkami na progi i zderzaki, a także podwójną końcówką wydechu, przyciemnionymi szybami i lampami, a także doskonale zachowanym wnętrzem. Panuje tam klasyka gatunku – czarna, skórzana tapicerka, motywy z drewna i tyle.

Pod maską drzemie 3-litrowy benzyniak typu M103, który współpracuje z 4-biegową, automatyczną skrzynią biegów dobrze znaną z setek innych egzemplarzy W124. Unikatowy, opisywany w tekście model, przytoczyło Carscoops. Pod koniec listopada bowiem wystawiono go na sprzedaż gdzieś za Oceanem. Liczymy, że trafił w dobre ręce.