Dacia Duster dla Franciszka, czyli unikatowe budżetowe papamobile

Flota papamobile zbudowanych dla papieża Franciszka poszerzyła się o kolejny nietypowy i bynajmniej ekskluzywny samochód. Tym razem jest to specjalnie zmodyfikowana Dacia Duster, która Rumuni zbudowali specjalnie dla głowy kościoła podczas wizyty Franciszka w tym kraju. Teraz, auto przywieziono do Watykanu.

Po Renault 4, Fiacie 500L czy Skodzie Rapid, do grona nietypowych, budżetowych samochodów, których pasażerem podczas zagranicznych pielgrzymek był papież Franciszek, dołączyła Dacia Duster. Popularny SUV w unikatowej konfiguracji towarzyszył głowie kościoła katolickiego podczas wizyty w Rumunii, skąd wywodzi się Dacia.


Na potrzeby papieża, samochód zyskał specyficzną nadbudowę, a ponadto typowe dla papamobile atrybuty jak stojaki z watykańskimi fagami na błotnikach, śnieżnobiały lakier oraz beżowe wykończenie kabiny pasażerskiej, na czele z fotelami. Do tego, aby wsiadanie do Dustera było wygodniejsze, zdecydowano się obniżyć zawieszenie.

Po tym, jak Duster pod postacią papamobile towarzyszył Franciszkowi podczas wizyty, przedstawiciele Dacii zdecydowali się dostarczyć niepowtarzalne auto prosto do Watykanu. Któż by go tam przenosił, taki ciężki? Niestety, nie zdobyliśmy informacji jakim sposobem papieski Duster został przetransportowany do Stolicy Piotrowej.