Afrykański król kraju nędzarzy kupuje 19 Rolls-Royce’ów dla swoich żon, bo może

Mały afrykański kraj Eswatini trudno uznać za dostatni i zamożny. Jego król, Mswati III, prowadzi jednak bardzo wystawne życie, czemu postanowił niedawno dać wyraz. Władca kupił 19 luksusowych Rolls-Royce’ów dla swoich żon i dzieci, a także kolejne 120 BMW. Tak o, zwyczajnie.

Eswatini to malutkie państwo położone na południu Afryki, zlokalizowane między RPA a Mozambikiem. Znane do ubiegłego roku jako Suazi, jest jedną z ostatnich monarchii kontynentu, z ekscentrycznym królem Mswati III u władzy od ponad 3 dekad.

Choć poddane mu królestwo nie jest wielkim krajem, to jego mieszkańcy nie żyją jednak w zbytnim dostatku. Eswatini to kraj mały, rozwarstwiony i cierpiący na przestępczość. Nie zważając na nienajlepszą sytuację poddanych, król Mswati III postanowił dokonać spektakularnego zakupu.


Dla swoich 15 żon i trójki z 25 wszystkich dzieci, władca zakupił 19 luksusowych Rolls-Royce’ów Ghostów i Cullinanów prosto z fabryki w Goodwood. Samochody zostały dostarczone kilka dni temu do siedziby króla w mieście Lobamba.

Sprawa wywołała kontrowersje w kraju oraz sąsiednim RPA, a to ledwie wierzchołek całego parku samochodowego, jaki w ostatnich latach zbudował władca Eswatini i w tym nie poprzestaje. Mswati III ma już 20 Mercedesów-Maybachów S600 Pullman, Rolls-Royce’a Phantoma, Maybacha 62 czy BMW X6.

W kwestii aut tej ostatniej marki, to król złożył ponoć kolejne zamówienie, tym razem na 120 różnych modeli BMW. Będą pasować jak ulał, gdy zaparkuje się je w sąsiedztwie dwóch prywatnych odrzutowców, jakie król również posiada.