Kierowca autobusu uratował życie pieszych – zajechał drogę piratowi

O godnym pochwały geście można mówić w przypadku krakowskiego kierowcy autobusu, który widząc kierowcę wyprzedzającego kolumnę aut przepuszczających pieszych, zajechał drogę Kii. Choć auto i tak ominęło autobus, to piesi zdążyli bezpiecznie przekroczyć jezdnię.

Sytuację nagłośniła w ubiegłym tygodniu krakowska policja, przedstawiając komentarz kierowcy autobusu, którego bohaterski gest zarejestrowały kamery znajdujące się w pojeździe. Widać na nich, jak mężczyzna zajeżdża drogę Kii Sportage omijającej kolumnę aut czekających przed przejściem.

Gdy SUV zbliżał się do zebry, znajdowała się na niej już grupa pieszych, którym – na szczęście – udało się zejść z przejścia bez większych komplikacji. Wyjątkową zuchwałością wykazał się jednak kierowca Kii, który ominął autobus i wyprzedził go po przejściu, jadąc dalej.


Kierowca na światłach spotkał się z autorem niebezpiecznego manewru i chciał spytać się go, czy zdawał sobie sprawę z niebezpieczeństwa, jakie wywołał. Kierowca odparł jedynie, mówiąc eufemistycznie, że życzy sobie, aby kierowca autobusu sobie… poszedł.

Postawa kierowcy autobusu została nagrodzona, a sprawa manewru, jakiego dokonał kierowca Kii, trafiła na policję. Mężczyznę mogą spotkać poważne zarzuty, których jednak nie skonkretyzowano na poniższym nagraniu.

Kierowca uratował życie pieszych

Dzięki czujności i postawie Pana Grzegorza Zięby, kierującego autobusem Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A. w Krakowie nie doszło do tragicznego wypadku na przejściu dla pieszych! Manewr zastosowany przez niego uratował życie przechodniów! Dziękujemy!!!

Gepostet von Kraków PL am Freitag, 15. November 2019