Ironicznie zaprosili policję na zlot – policja nieironicznie przyjechała i wlepiła mandaty

Grupa miłośników motoryzacji postanowiła zorganizować nielegalny zlot, informując o tym w mediach społecznościowych i “ironicznie” zapraszając na niego policję. Konińscy funkcjonariusze postanowili z tego skorzystać. Skończyło się na 40 mandatach, 2 odebranych dowodach rejestracyjnych i 5 prawach jazdy.

Kilkudziesięciu fanów motoryzacyjnych spotkań i związanych z tym wyścigów z Konina postanowiło skrzyknąć w mediach społecznościowych. Autor organizacyjnego wpisu nie szczędził sobie ironii względem policji, złośliwie “zapraszając” ich do odwiedzenia nielegalnego zlotu.

Okazało się jednak, że lokalni funkcjonariusze policji bardzo poważnie potraktowali ten gest i postanowili przybyć na miejsce ponad 10 radiowozami, z czego 6 nich to były szybkie, oznakowane BMW serii 3. W ciągu jednego piątkowego wieczoru posypały się mandaty – i nie tylko.


40 osób zostało ukaranych mandatami za przekroczenie prędkości i zły stan techniczny pojazdów. Rekordzista, według relacji funkcjonariuszy, poruszał się z prędkością 170 km/h po przeprawie. A to wciąż nie wszystko.

Dwie osoby straciły dowody rejestracyjne za zły stan techniczny pojazdu, a kolejne pięć straciło prawa jazdy za poruszanie się o 50 km/h więcej niż ograniczenie prędkości na obszarze zabudowanym.

Warto docenić, że we wpisie na oficjalnym profilu policji w Koninie, nie zabrakło ubolewania, że opisywane wyżej czarne owce psują wizerunek imprez zrzeszających miłośników motoryzacji. Jeśli te nie stwarzają zagrożenia w ruchu i nie łamią innych przepisów, nie ma w nich przecież nic złego.

Miłośnicy motoryzacji zaprosili nas na swój zlot w miniony piątek. No to pojechaliśmy – 6 nieoznakowanych BMW, 1…

Gepostet von Komenda Miejska Policji w Koninie am Mittwoch, 13. November 2019