“Natychmiast przestańcie jeździć swoją Serią 3” – BMW apeluje do kierowców


Bawarska marka wystosowała nietypowy apel do nieco ponad 12 tysięcy właścicieli BMW serii 3. Chodzi o egzemplarze wyprodukowane między 1997 a 2000 rokiem na rynek australijski, w których może dojść do awarii poduszek powietrznych.

Australijski oddział BMW wystosował nietypowy apel do 12 tysięcy osób, które posiadają BMW serii 3, model E46. Według przeprowadzonej przez producenta ekspertyzy, egzemplarze tego samochodu wyprodukowane między listopadem 1997 a czerwcem 2000 rokiem mogą stwarzać “śmiertelne niebezpieczeństwo dla kierujących”.

Chodzi o niesławne airbagi firmy Takata. Ich nadmuchiwacze w obliczu kolizji lub wypadku mogą pęknąć, przez co metalowe odłamki mogą ranić lub nawet zabić przebywających w pojeździe pasażerów. Według australijskiej agencji bezpieczeństwa drogowego, mogło dojść już do dwóch wypadków, w których jedna osoba poniosła śmierć, a druga została ciężko ranna.

W obu przypadkach, zderzeniu uległy BMW serii 3 wyposażone w feralną poduszkę powietrzną. Australijski oddział producenta wziął sprawę na tyle poważnie, że pojazdy objęte akcją serwisową zostaną za darmo przetransportowane do najbliższego serwisu. W razie potrzeby, zostaną zorganizowane też pojazdy zastępcze.

źródło: Carscoops