Fiat Tipo najbardziej niezawodnym kompaktem w rankingu GTÜ

Włoski kompakt obecny na polskim rynku od 3 lat odniósł tutaj ogromny rynkowy sukces. Do salonów Fiata ruszyli klienci prywatni, korporacje taksówkarskie i floty. I choć opinie co do Tipo są bardzo zróżnicowane, to według niemieckiego rankingu GTÜ to najbardziej niezawodne auto w segmencie.

Niemiecki magazyn Auto Zeitung przedstawił coroczny ranking niezawodności Gesellschaft für Technische Überwachung (GTÜ), który opracował z niemieckim Towarzystwem Nadzoru Technicznego. Pod uwagę wzięto przede wszystkim częstotliwość występowania usterek, a także koszty napraw.

Łącznie przebadano 250 samochodów osobowych, z czego jeden z nich zasługuje na szczególną uwagę. Fiat Tipo, dobrze znany polskim kierowcom, zajął pierwsze miejsce w kategorii kompaktów wieku do 3 lat, a w gronie wszystkich trzyletnich aut przegoniło je jedynie BMW i3.


Oznacza to, że w zakresie częstotliwości występowania usterek wpływających na bezpieczeństwo, koszty eksploatacji i koszty napraw, włoski kompakt – przynajmniej według niemieckiego rankingu – okazuje się być ponadprzeciętnie niezawodnym samochodem.

Tipo uzyskało wynik 0,84, co oznacza, że w przebadanych trzyletnich egzemplarzach jedynie mniej niż 1% wykazało poważne usterki. To ewenement, bo drugie i trzecie miejsce należące odpowiednio do Audi A3 i Mercedesa klasy A może poszczycić się wyraźnie gorszymi wynikami – odpowiednio 2,55 i 2,58.

źródło: Webmagazyn