Jaguar C-X75 na sprzedaż – superauto, które przegrało z księgowymi

Kilka lat temu Jaguar miał ambitne plany wprowadzenia do sprzedaży supersamochodu na miarę Lamborghini. Choć projekt był już prawie gotowy, skończyło się tylko na studium. Dzisiaj, unikatowy egzemplarz wystawiono na sprzedaż.

Gdy w 2010 roku Jaguar przedstawił bliskie produkcyjnej formy studium supersamochodu C-X75, wywołał on ogromne zainteresowanie i zachęcił brytyjskiego producenta do prac nad finalną wersją. Ta docelowo miała trafić do sprzedaży w maju 2011 roku.


Niestety, ambitny projekt cywilnego bolidu napędzanego V8 o mocy 492 KM w awangardowych kształtach autorstwa genialnego Iana Calluma, nigdy nie doczekał się realizacji. Przegrał on z kryzysem finansowym i związanym z tym bezlitosnym werdyktem księgowych.

Ostatecznie, powstało 5 egzemplarzy Jaguara C-X75, a jeden z nich zaliczył spektakularny występ na planie Spectre – filmu z serii o Agencie 007 z 2015 roku. Po kilku latach, słuch o superaucie Jaguara znów powraca, bowiem jeden z egzemplarzy został wystawiony na sprzedaż.

Szacuje się, że cena C-X75 na aukcji może wynieść między 717 928 a 1 076 916 euro. Choć to wartość kosmiczna, to i tak dwa razy mniejsza, niż wywoławcza cena innego zlicytowanego Jaguara w 2016 roku – wtedy sprzedał się on za 2 817 715 euro.

źródło: Carscoops