Tak będzie wyglądał nowy Hyundai Tucson – nadchodzi nowa odsłona hitu

Czas biegnie nieubłaganie. Choć bieżące wcielenie kompaktowego SUV-a Hyundaia wygląda jeszcze śwież i nowocześnie, to w przyszłym roku od debiutu minie 5 lat. Zdaniem Hyundaia, to wystarczający moment na prezentację nowego Tucsona. Czwarta generacja jest już prawie gotowa.

Bieżące wcielenie Hyundaia Tucsona trafiło na rynek w połowie 2015 roku, przywracając tę nazwę do łask po sześcioletniej absencji (poprzednik nazywał się w Europie “ix35”). Zgrabny, dobrze narysowany, przestronny, z szeroką gamą silników – słowem, był materiałem na hit.

Przez nieco ponad 4 lata rynkowej obecności w Europie sprzedało się ponad pół miliona egzemplarzy kompaktowego SUV-a, a jego rynkową świeżość podtrzymał przeprowadzony w ubiegłym roku rozległy facelifting. Zmieniono deskę rozdzielczą i dużo akcentów w stylistyce.


Choć Tucson jest autem bez wątpienia świeżym i nie odstającym od konkurencji, to producent musi patrzeć dalej w przyszłość. Od kilku miesięcy trwają już zaawansowane prace nad następcą obecnego wcielenia, które dobiegają końca w zaskakująco szybkim tempie.

Już teraz po drogach jeżdżą przedprodukcyjne egzemplarze pokryte stosunkowo niewielkim kamuflażem, który zdradza kluczowe cechy wyglądu nowego Tucsona. Czwarta odsłona ma ujrzeć światło dzienne bowiem już niedługo, bo w 2020 roku.

Samochód ma zostać utrzymany w nowej estetyce koreańskiego producenta, która ma się wyróżniać muskularnymi nadkolami, dużym grillem o strukturze rybiej łuski połączonym z wąskimi reflektorami, a także tylnymi lampami tworzącymi jedną, połączoną świetlistym paskiem całość.

W wyjątkowo udany sposób kształt nowego Tucsona przewidział rosyjski grafik z portalu Kolesa. Tajemnicą póki co przestaje być jedynie wygląd auta, jednak z czasem powinniśmy wiedzieć coraz więcej na temat także i np. układu napędowego. Już teraz obstawiamy, że nie powinno zabraknąć wariantu hybrydowego.

źródło: Kolesa.ru