Kierowca BMW X5 stracił dowód rejestracyjny za zbyt błyszczące nadwozie

O tym, że modyfikacje samochodu nie mogą stać w sprzeczności z bezpieczeństwem ruchu drogowego, przekonał się tym razem obywatel Kosowa. Policja z Düsseldorfu odebrała mu dowód rejestracyjny za to, że jego BMW X5 oklejono błyszczącą, złotą folią.

Niemiecka policja ponownie bierze na celownik festyniarskie modyfikacje, w których lubują się w ostatnich latach kierowcy różnych drogich samochodów na tamtejszych drogach. Po walce z autami z hałasującymi wydechami, przyszła pora na złote okleiny nadwozia.

Zatrzymanie samochodu po takim “tuningu” zakończyło się dla obywatela Kosowa odebraniem dowodu rejestracyjnego. Funckjonariusze z Düsseldorfu uznali, że takie modyfikacje są niebezpieczne dla postronnych użytkowników dróg.


Złote obicie BMW X5 może odbijać m.in. promienie słoneczne, stwarzając ryzyko oślepienia innych kierowców oraz pieszych. Co ciekawe, im dłużej policjanci przyglądali się SUV-owi po osobliwych modyfikacjach, tym na jaw wyszły kolejne wątpliwe zmiany.

Okazało się, że samochód wyposażono w tłumik łamiący niemieckie normy hałasu, a dodatkowo – tylne lampy zostały zbyt przyciemnione, przez co nie generują wystarczająco intensywnej wiązki światła.

Kosowski kierowca ma zakaz poruszania się BMW po drogach, dopóki nie wycofa wprowadzonych w nim nielegalnych zmian. Co ciekawe, sam właściciel złotego X5 był zdziwiony werdyktem funkcjonariuszy z Düsseldorfu i myślał, że nie zrobił ze swoim autem nic nielegalnego.

źródło: polizei.de

Twój adres email nie zostanie opublikowany.