14-letni Australijczyk ukradł auto i zniszczył nim stojące Lamborghini Urus

Poważne konsekwencje sprowadził na siebie 14-letni mieszkaniec Perth, który ukradł Subaru Forestera, a następnie wbił się nim w zaparkowane Lamborghini Urus warte 390 tysięcy dolarów australijskich. Na deser, w jego wybryku ucierpiał też policyjny radiowóz.

Wybryk, jakiego dopuścił się pewien australijski nastolatek z Perth, zapamięta on pewnie na bardzo długo. Cichą, wiosenną noc przerwało zderzenie, do jakiego doprowadził 14-latek po tym, jak ukradł w okolicy Subaru Forestera.


W pościg ruszył za nim patrol policji. Gdy radiowóz w postaci Toyoty Hilux chciał osaczyć nastolatka, ten gwałtownie się wycofał, uderzył w policyjny pojazd i ruszył dalej. Ucieczka nie trwała jednak długo, bo 14-latek nie zauważył zaparkowanego w pobliżu Lamborghini Urus.

Skradzione Subaru z impetem wbiło się w wartego 390 tysięcy dolarów australijskich SUV-a i poważnie zniszczyło m.in. drzwi kierowcy, błotnik, próg, a także – prawdopodobnie – układ kierowniczy. Po zderzeniu, młody przestępca kontynuował ucieczkę na nogach, bez powodzenia.

Teraz 14-letni mieszkaniec Perth odpowie za kradzież, ucieczkę i zniszczenie prywatnego oraz publicznego mienia. A właściciel Lamborghini będzie miał teraz długą rozmowę z ubezpieczycielem.

źródło: Carscoops