Volkswagen Atlas Cross Sport, czyli czołg na kołach tylko na amerykański rynek

Producent z Wolfsburga kontynuuje ofensywę rynkową za Oceanem i prezentuje kolejny model zbudowany z myślą nie o rodzimej Europie, a rynkach spoza niej. Atlas Cross Sport to oryginalny SUV o subtelności i lekkości czołgu, ale bez wątpienia może się podobać.

W listopadzie mijają 3 lata od premiery SUV-a Atlas, który Volkswagen opracował specjalnie z myślą o rynku amerykańskim, chińskim itd. Auto już na pierwszy rzut oka wygląda “nieeuropejsko” – jest ogromne wzdłuż i wszerz, mając konkurować z równymi sobie największymi SUV-ami na rynku.


Po 3 latach, ofertę Volkswagena w USA poszerza kolejny duży SUV, tym razem wpisujący się w nurt tzw. SUV-ów Coupe. Nazywa się Atlas Cross Sport, waży ponad 2,3 tony, ma pod maską potężne silniki i jest nieznacznie mniejszy od bazowego modelu.

Samochód jest o 7 centymetrów krótszy od zwykłego Atlasa, a także o prawie 6 centymetrów niższy. Przekłada się to na nietypowe proporcje – Cross Sport pokryty jest bezkresnymi połaciami kanciastej blachy i ma dość niewielką powierzchnię szyb. Niczym drogowy czołg.

SUV dalej weźmie na pokład ponad 1000 litrów bagażu przy piątce pasażerów, ale nie pomieści już dodatkowej dwójki w bagażniku – cena “sportowych” proporcji nadwozia. Identyczny względem Atlassa jest kokpit, który wyróżnia się bardzo konserwatywnym projektem.

Wszystko jest proste, czytelne i pozbawione nonszalancji. Nie zabrakło jednak i cyfrowych zegarów, a także dotykowego ekranu do sterowania systemem multimedialnym. Do środka wkradł się też odświeżony projekt loga marki, który zdobi nowy wzór koła kierownicy.

Pod maskę trafią dwie jednostki napędowe – 276-konne V6 oraz 235-konne, czterocylindrowe, turbodoładowane TSI. Oba silniki działają we współpracy z ośmiobiegowym automatem, a także napędem na 4 koła 4MOTION.

Sprzedaż Volkswagena Atlas Cross Sport ruszy w USA wiosną 2020 roku. Nie ma co oczekiwać tego pojazdu nigdy w Europie, chyba, że ktoś sobie go prywatnie tutaj sprowadzi.

Twój adres email nie zostanie opublikowany.