Niech żyją vany! Ford prezentuje Galaxy i S-Max po modernizacji

Rodzinne samochody coraz więcej osób spisuje na straty, jednak niektóre z nich dalej starają się walczyć o przetrwanie. Do tego grona należy Ford Galaxy i S-Max, które właśnie przeszły modernizację i planują trwać na rynku jeszcze parę lat.

Choć już w 2014 roku rynek minivanów i vanów wyraźnie się skurczył i stracił na znaczeniu na rzecz SUV-ów i crossoverów, to Ford zdecydował się na odważny krok, prezentując nowe generacje swoich największych samochodów rodzinnych w ofercie – Galaxy i S-Maksa.


Po 5 latach mamy do czynienia z jeszcze większym spustoszeniem w świecie vanów, za to duże auta Forda – dalej trwają. Co więcej, producent właśnie zaserwował im modernizację, w ramach której zmienił się nie tylko wygląd, ale i lista wersji wyposażeniowych oraz jednostek napędowych.

Z zewnątrz pojawiły się zmodernizowane zderzaki na czele z przednim, który współgra z większą atrapą chłodnicy w stylu odświeżonego niedawno Mondeo. Są też większe wloty powietrza i nieco więcej chromowanych akcentów.

W środku pojawiły się lepsze materiały wykończeniowe, hotspot WiFi, większy zakres regulacji siedzisk, a także lepszy system multimedialny FordPass Connect, który umożliwia łączenie się z mobilną aplikacją umożliwiającą sterowanie podstawowymi funkcjami pojazdu z telefonu.

Pod maską w odświeżonym Galaxy i S-Maksie pojawi się m.in. 2-litrowy diesel w trzech wariantach mocy: 148 KM, 187KM i 237 KM. Podstawowe egzemplarze będą wyposażone w sześciobiegową manualną skrzynię biegów, a droższe – w ośmiobiegowy automat.

Sprzedaż odświeżonych vanów Forda powinna ruszyć jeszcze w tym roku. Nie ma co posiadać złudzeń – to ostatni powiew świeżości wobec tych samochodów. Już teraz wiadomo, że za 2-3 lata zarówno Galaxy i S-Maksa, jak i osobowe Mondeo zastąpi jeden model – podwyższone kombi a la crossover.

Twój adres email nie zostanie opublikowany.