Oto nowa, produkcyjna Alfa Romeo Tonale – pół roku przed debiutem!

Alfa Romeo chce przerwać marazm, jaki panuje w jej szeregach od ponad 3 lat. Wiosną 2020 roku przedstawi zupełnie nowe kompaktowe auto – crossovera Tonale. To najważniejsza włoska nowość od lat, a kilka dni temu wyciekły jej zdjęcia w pełnej okazałości. I nici z niespodzianki.

O tym, jak fatalnie zarządzana jest Alfa Romeo, pisaliśmy wielokrotnie. Od czasu premiery Giulietty w 2010 roku (notabene dalej oferowana), producent przedstawił jedynie 3 nowe samochody – coupe 4C, sedana Giulia i SUV-a Stelvio. I nie zrealizował wiele ciekawych projektów.


Co gorsza, od prezentacji ostatniego modelu, czyli Stelvio, mijają właśnie 3 lata – to szmat czasu, a konkurencja bynajmniej nie śpi, a raczej pędzi do przodu. Ogromne zaległości Alfa Romeo chce nadrobić poprzez prezentację w przyszłym roku zupełnie nowego modelu w modnej formie.

Kompaktowy crossover ma otrzymać nazwę Tonale i być seryjną postacią przedstawionego w tym roku prototypu. Światowa premiera modelu ma odbyć się prawdopodobnie w marcu 2020 roku w Genewie. To na ile seryjne Tonale będzie oddawać kształty prototypu, już teraz jednak nie jest sekretem.

Dlaczego? Atmosferę tajemnicy pokrzyżował internet, w którym kilka dni temu pojawiły się wykonane w sekrecie fotografie gotowego, seryjnego Tonale. Zdjęcia szybko obiegły światowe portale, pokazując już teraz jak będzie wyglądać nowy crossover na pół roku przed premierą.

Co ciekawe, chwilę później do sieci trafiło gotowe zdjęcie folderu ukazujące deskę rozdzielczą. Nie da się ukryć, że styliści marki spisali się na medal. Całokształt wygląda nowocześnie, nietuzinkowo i dobrze oddaje DNA Alfy Romeo. Szkoda, że tak rzadko widzimy jego nowe odsłony…