Tesla Model 3 najpopularniejszym nowym samochodem w Holandii

Choć elektrycznego sedana rodem z Kalifornii trudno uznać za budżetowy produkt, to popyt na Teslę Model 3 jest w niektórych krajach tak duży, że stał się on sprzedażowym numerem jeden. Po Norwegii, do tego grona dołączyła tym razem Holandia.

Obserwując krótką, ale bardzo bogatą historię Tesli Model 3, można mówić o fenomenie. Średniej wielkości elektryczny sedan kalifornijskiej marki jeszcze przed rozpoczęciem produkcji zebrał na siebie ćwierć miliona zamówień, a w zeszłym roku ruszyło dostarczanie egzemplarzy do klientów.


Nie jest tajemnicą, że na stosunkowo drogi i wciąż w utrudniającej regularną eksploatację formie samochód, największy popyt notuje się zamożnych społeczeństwach z doskonale rozbudowaną infrastrukturą do ładowania pojazdów na prąd.

Tesla Model 3 jako pierwsza zdobyła zatem serca słynących z zamiłowania (stymulowanego rządowymi dopłatami) do samochodów elektrycznych Norwegów. We wrześniu do tego grona dołączyła równie przychylna alternatywnym źródłom napędu Holandia, gdzie Tesla stała się “number one”.

Elektryczny sedan zdetronizował dotychczasowego lidera na tamtejszym rynku – Volkswagena Polo. Z 5768 sprzedanymi egzemplarzami, Model 3 zapracował co ciekawe nie tylko na pozycję najpopularniejszego samochodu Holandii, ale i takie miano dla całej marki Tesla.

Cena Modelu 3 w Holandii wynosi 43 390 euro, a zasięg równy jest 386 kilometrom. Póki co, jest to samochód pozbawiony konkurencji, gdyż “zwykłe” marki nie przedstawiły jeszcze w pełni elektrycznego konkurenta w klasie samochodów klasy średniej. Do czasu.

źródło: Carscoops