Honda Civic przejechała w USA 1,6 mln kilometrów “na jednym silniku”

Kolejna konstrukcja XXI wieku może pochwalić się dobrą trwałością. Tym razem, mowa o amerykańskiej wersji Hondy Civic, która w nieco ponad 13 lat przejechała 1,6 miliona kilometrów. I to bez wymiany silnika!

Ósma generacja Hondy Civic zniknęła z rynku już prawie dekadę temu, jednak nadal jeździ po drogach sporo różnych egzemplarzy tej popularnej serii modelowej. Szczególnie za Oceanem, gdzie kompaktowa Honda od lat jest jednym z najpopularniejszych kompaktów na amerykańskim rynku.


Niektóre egzemplarze zdobyły tak duże zaufanie użytkowników, że dobiły po latach do imponujących przebiegów. O jednym z nich napisał 2 tygodnie temu pewien Amerykanin ze stanu Ohio, który udokumentował historię 13-letniego Civika z przebiegiem ponad miliona mil.

Z imperialnego na nasze, to ponad 1,6 miliona kilometrów. Autor wpisu deklaruje, że od 2006 roku Civic przejechał tak wielki dystans bez wymiany skrzyni biegów, a także jednostki napędowej. Co więcej, samochód jest regularnie serwisowany w tym samym salonie, gdzie go zakupiono.

Dzięki temu, opisane zdarzenie brzmi wiarygodnie. Samochód ma dostępną pełną historię serwisową, która przedstawia godny podziwu, ale i nie w pełni krystaliczny obraz. Olej wymieniano średnio co trzy miesiące, ale i rzy 500 tys. mil trzeba było wymienić m.in. uszczelkę pod głowicą.

Po potrzebnych naprawach, samochód służy dzielnie po dziś dzień. I to takie historie są najlepszą reklamą dla producentów samochodów – Honda może być zadowolona. Czas pokaże, czy obecnie produkowany model (10. generacja), również dobije niebawem do podobnych przebiegów.

One Million Miles WITH Original Engine & Transmission! This 2006 Honda Civic getting regular maintenance/service at Matthews Honda in Marion Ohio #Awesome #Honda #HondaLove #HondaCivic 

Gepostet von HondaPro Jason am Sonntag, 22. September 2019