Do końca roku otwarte zostanie 318 km nowych dróg – obiecuje GDDKiA

18 08 2014 SIEPRAWICE DOLINA CIEMIEGI DROGA SZYBKIEGO RUCHU NAPRAWA NAWIERZCHNI S 17 ZAPADLA SIE O KILKANASCIE CENTYMETROW NA DLUGOSCI 240 METROW FOT MACIEJ KACZANOWSKI / DZIENNIK WSCHODNI

Przy oddawaniu do użytku nowych odcinków dróg ekspresowych i autostrad, nie brakowało w ostatnich miesiącach komplikacji. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad obiecuje jednak, że jeszcze do końca roku dla kierowców dostępne będzie 318 kilometrów nowych dróg.

W pierwszej połowie 2019 roku poruszenie wywołały komplikacje związane z budową m.in. częstochowskiego odcinka Autostrady A1, które wynikały z zerwania kontraktu z włoskim wykonawcą. GDDKiA obiecywało, że szybko rozpisze przetarg, aby opóźnienia były jak najmniej odczuwalne.

Odcinek Częstochowa Południe-Pyrzowice udało się już otworzyć. 33-kilometrowy etap A1 jest już w pełni do dyspozycji kierowców. Teraz, Generalna Dyrekcja deklaruje, że jeszcze w tym roku gotowy będzie jeszcze jeden, 21-kilometrowy odcinek – Częstochowa Północ-Częstochowa Blachownia.


To nie wszystko. Do końca tego roku do użytku udostępniony będzie 12-kilometrowy etap obwodnicy Koszalina i Sianowa, która łącznie ma mieć długość 20 kilometrów. W listopadzie pojedziemy też odcinkiem drogi S7 między Lubieniem, a Naprawą.

Również w listopadzie dostępna będzie droga S17 między Kołbielą a Garwolinem. GDDKiA zwraca uwagę, że łącznie w 2019 roku do użytku oddane zostaną 462 kilometry nowych dróg. “To ok. 140 kilometrów więcej, niż w zeszłym roku”.

Emocje studzą informacje o odcinkach, jakich budowy nie uda się zakończyć z powodu m.in. zerwania dotychczasowych umów z wykonawcami i innych nieporozumień na tym szczeblu. Mowa o 58,7 kilometrach, czyli powstających odcinkach dróg S3, S5 oraz S17.

źródło: Interia