Jakby wyglądał Volkswagen Golf II XXI wieku? Być może tak

Ostatnio zapanowała w sieci moda na odtwarzanie kształtów klasycznych samochodów w realiach nowoczesnej motoryzacji. Tym razem, pewien rosyjski grafik wyobraził sobie wygląd kultowego Golfa II, gdyby był on produkowany dzisiaj. Efekt jest intrygujący.

Druga generacja Golfa to zarazem jedno z najważniejszych wcieleń w dziejach tego samochodu. Zaprezentowane w 1983 roku i produkowane do 1992 roku jest jednym z najpopularniejszych samochodów Volkswagena w historii. Przez 9 lat produkcji zbudowano ponad 6,3 miliona egzemplarzy.

Choć Golfy z tego okresu już powoli znikają z dróg, dziesiątkowane przez zużycie i wiek konstrukcji, to kształty tego modelu nadal są dobrze rozpoznawalne wśród wielu osób – niekoniecznie interesujących się motoryzacją. Grafik z rosyjskiego portalu Kolesa.ru postanowił zatem wyobrazić sobie Golfa II w nowoczesnej interpretacji.


W efekcie, charakterystyczne rozwiązania stylistyczne tego modelu, jak okrągłe przednie lampy położone w pasie atrapy chłodnicy czy logo umieszczone na spodzie klapy bagażnika, nałożono na sylwetkę obecnie produkowanego Golfa siódmej generacji. W efekcie, powstała niezwykle ciekawa wizualizacja.

Rezultat prac grafika pozostawiamy do osobistej oceny. Niezmiernie nas ciekawi, czy opłacalne byłoby wypuszczenie przez Volkswagena na rynek takiej “retro-edycji”. Bez wątpienia, byłoby to ciekawe urozmaicenie oferty producenta.