Najdroższy SUV świata wezwany do serwisu – Rolls-Royce Cullinan ma kłopoty

Rolls Royce twierdzi, że Cullinan dobrze poradzi sobie także w lekkim terenie.

Choć wobec tak drogich, wyrafinowanych i słynących z najwyższej jakości samochodów ma się wyższe oczekiwania, to nawet Rolls-Royce miewa na tym polu wpadki. Amerykańska agencja ds. bezpieczeństwa drogowego ogłosiła, że SUV Cullinan ma oświetlenie niedostosowane do lokalnych wymogów. Tylne lampy mogą zapewniać niewystarczającą widoczność na drodze po zmroku.

Rolls-Royce Cullinan to najdroższy SUV, jaki jest obecnie produkowany na świecie. Pełnowymiarowy, luksusowy kolos został zaprezentowany w połowie 2018 roku, trafiając niewiele później do produkcji. Zgodnie z oczekiwaniami, samochód wzbudził ogromne zainteresowanie wśród najzamożniejszych nabywców – także za Oceanem.

Okazuje się jednak, że opracowując samochody na eksport do Stanów Zjednoczonych, Rolls-Royce dopuścił się poważnego niedopatrzenia. 424 egzemplarze Cullinana wyprodukowane między grudniem 2018 a lipcem 2019 mogą mieć oświetlenie niezgodne z wymogami amerykańskich przepisów – alarmuje federalna agencja NHTSA.


W jej oświadczeniu podano, że tylne lampy w brytyjskim SUV-ie mogą świecić zbyt słabo i w efekcie – nie zapewniać wystarczającej widoczności po zmroku lub w trudnych warunkach drogowych. Może to prowadzić do niebezpiecznych sytuacji przede wszystkim dla tych, którzy jadą za Cullinanem.

Rolls-Royce przeprowadził już ekspertyzę i wprowadził poprawki w wyprodukowanych po lipcu tego roku egzemplarzach, jednak wspomniane 424 sztuki wymagają stawienia się w serwisach marki na terenie Stanów Zjednoczonych, gdzie wada powinna zostać wymieniona bezpłatnie.

źródło: Motor1

Twój adres email nie zostanie opublikowany.