Rzućmy okiem na Bugatti Chiron Super Sport 300+ – najszybsze auto świata

Oto kolejna pokazana wariacja na temat supersamochodu od Bugatti. Tym razem nazywa się Chiron Super Sport 300+, od oryginału różni się dłuższym i bardziej aerodynamicznym nadwoziem i szczyci się jednym, istotnym tytułem. To najszybszy samochód, jaki zbudował człowiek.

Bicie rekordów prędkości to sport, w jakim człowiek specjalizuje się od wielu lat. Istotną rolę w tym pędzie ma Bugatti, które po raz kolejny zdecydowało się pobić dotychczas ustanowione przez produkcyjne pojazdy, rekordy. Na tę potrzebę zbudowało Chirona Super Sport 300+. Warto było.


Przed miesiącem, temu specjalnie zmodyfikowanemu na potrzeby osiągania ekstremalnych prędkości samochodowi, udało się jeszcze dalej przesunąć granicę tego, jak szybko może jechać samochód. W torowych warunkach Bugatti rozpędziło się do 482 kilometrów na godzinę. To nowy rekord świata.

Ekstremalne Bugatti, przynajmniej na najbliższe kilka miesięcy (dopóki swojego głosu nie zabierze Koenigsegg, inny specjalista od bicia rekordów prędkości) będzie nosić zaszczytny tytuł najszybszego samochodu świata. Od bazowego Chirona odróżnia się kilkoma istotnymi elementami.

Wykonane z włókna węglowego czarne nadwozie wzbogacono pomarańczowymi akcentami. Zmodyfikowano też wygląd tyłu, który jest dłuższy i przez to zapewnia lepszy opływ powietrza. Pojawiły się też inne alufelgi i większe wloty powietrza. Wszystko dla aerodynamiki, ale i wyglądu.

Co ciekawe, Bugatti zbuduje limitowaną serię drogowych Chironów Super Sport 300+, które trafią do 30 szczęśliwców. Cena każdego egzemplarza to 3,5 miliona euro, czyli ok. 15,1 miliona złotych. Pod maską – 8-litrowe W16 o mocy 1578 KM. W standardzie… ogranicznik prędkości.

Twój adres email nie zostanie opublikowany.