Czy tak będzie wyglądał elektryczny SUV inspirowany Mustangiem? Możliwe

Nie jest tajemnicą, że Ford szykuje nietypowe, elektryczne auto łączące cechy SUV-a i rozwiązania stylistyczne nawiązujące do kultowego Mustanga. Przedstawiamy wizualizację, która może być bardzo bliska finalnego efektu, jaki zobaczymy już za kilka miesięcy.

Ford szykuje kompleksową modernizację swojej oferty modelowej, której filarem ma być wycofanie z niej nierentownych emblematów i przedstawienie wielu SUV-ów, crossoverów, hybryd i aut na prąd.

Niektóre z nich mogą łączyć kilka pożądanych cech, czego przykładem jest elektryczny crossover inspirowany wyglądem kultowego Mustanga. Nazwany roboczo Match 1, według informacji portalu Carscoops, może ujrzeć światło dzienne już w listopadzie tego roku.


Samochód ma posiadać napęd czysto elektryczny, celując w takie samochody, jak Tesla Model X, Audi e-tron, Mercedes EQC czy Jaguar I-Pace. Pod kątem stylistyki, stopień podobieństwa do Mustanga jest jeszcze zagadką, gdyż testowe egzemplarze są głęboko zamaskowane.

Internetowy specjalista od wizualizacji samochodów Luca Serafini postanowił przedstawić własną wizualizację tego, jak może wyglądać elektryczny crossover. W jego interpretacji, Ford “Match 1” będzie celować w kształty, z jakich słynie Tesla Model X.

Elektryczny Ford ma rozwijać zasięg ok. 483 kilometrów i być wyjątkowo dynamiczny. O tym, jak jest w praktyce, klienci i dziennikarze powinni przekonać się wiosną przyszłego roku.

Twój adres email nie zostanie opublikowany.