Chevrolet Ponderosa od Rtech, czyli odnowione 5 tonowe monstrum

Pewna amerykańska firma specjalizująca się w modyfikacjach rodzimych dokonań konstruktorów motoryzacyjnych, postanowiła wziąć na warsztat kultowego Chevroleta C/K. Efekt? 550-konne monstrum lśniące zupełnie tak, jak 60 lat temu, gdy trafiło na rynek.

Chevrolet C/K to jeden z najbardziej kultowych pickupów, jaki wyjechał na amerykańskie drogi. Jego pierwsze wcielenie zaprezentowano w 1959 roku, czyli równe 60 lat temu. Produkcja trwała do 1966 roku – i to właśnie z ostatniego roku produkcji pochodzi omawiany egzemplarz.


Firma Rtech Fabrications z Idaho, która specjalizuje się w modyfikowaniu klasycznych amerykańskich pickupów, postanowiła tym razem wziąć na warsztat półciężarówkę Chevroleta. 53-letni egzemplarz gruntownie odrestaurowano i poddano kompleksowym modyfikacjom.

Tak powstał Chevrolet Ponderosa – lśniący kolos łączący cechy pickupów i… monster trucków? Może bez przesady, jednak swoją przysadzistością samochód budzi respekt. Za bazę techniczną podłużyło podwozie z drugiej generacji C/K z 1970 roku, a masa całkowita auta to 5,4 tony.

Ponderosa dzięki pieczołowitym pracom rzemieślników z Rtech wygląda, jakby dopiero co opuścił taśmę produkcyjną. Samochód zwraca uwagę wiernie odświeżonymi detalami, które widoczne są zarówno z zewnątrz, jak i w środku. Co ciekawe, auto oferuje łączność z… Bluetooth.

Pod maskę trafił 5,9-litrowy diesel konstrukcji Dodge’a. Jednostka napędowa rozwija moc 550 KM i maksymalnie 1300 Nm momentu obrotowego. Silnik współpracuje z pięciobiegową automatyczną skrzynią biegów.

Ponadto, Chevrolet Ponderosa został wyposażony w 227-litrowy bak na długie podróże przez amerykański interior, a wielkie opony skrywają równie masywne, 20-calowe felgi. Samochód można kupić – jego cena to 150 tys. dolarów, czyli ok. 600 tys. złotych.

źródło: Carscoops