BMW przedstawiło najciemniejszy lakier świata – oto X6 Vantablack

Bawarska marka znowu postanowiła się wyróżnić – tym razem za pomocą najciemniejszej barwy, na jaką można pomalować samochód. Lakier Vantablack zwraca uwagę, a na żywo będzie go można podziwiać przy okazji światowej premiery nowego BMW X6 we Frankfurcie za kilka dni.

Na stoisku BMW we Frankfurcie gwiazdą będzie m.in. trzecia generacja SUV-a Coupe X6, która wystawiona zostanie w dwóch wariantach. Poza tradycyjnym, niemiecki producent chce też przyciągnąć uwagę egzemplarzem pomalowanym lakierem Vantablack.


Pod tą nazwą kryje się “najczarniejsza czerń świata”, w której specjalizuje się firma Surrey NanoSystems od 2014 roku. Jej zdaniem, lakier pochłania 99% światła, przez co ludzkie oko z trudem dostrzega kształty karoserii pojazdu.

Zdaniem BMW, lakier Vantablack to ciekawa alternatywa dla folii, za pomocą których dotychczas właściciele samochodów marki mogli modyfikować odcienie barw karoserii na ciemniejsze lub bardziej matowe. Współpraca z firmą Surrey NanoSystems może zatem przynieść ważną zmianę w tej dziedzinie.

BMW X6 Vantablack będzie dostępne w regularnej sprzedaży. Na samochód można już składać zamówienia w USA, gdzie auto kosztuje równowartość ok. 255 tys. złotych. Ceny superczarnego X6 w Europie poznamy zapewne za kilka tygodni.

Twój adres email nie zostanie opublikowany.