Mercedes klasy G hitem sprzedażowym w Polsce – pula na ten rok wyprzedana

Choć jest to jeden z najdroższych modeli w ofercie Mercedesa, to Klasa G cieszy się stosunkowo dużym powodzeniem wśród polskich klientów. Od czasu prezentacji odświeżonego modelu w zeszłym roku, samochód sukcesywnie notuje wzrost popularności. Pula egzemplarzy na ten rok przyznana Polsce została już całkowicie wyprzedana.

Mercedes-Benz klasy G to jeden z najsłynniejszych samochodów ofercie niemieckiej marki, który przez ostatnie 40 lat zyskał międzynarodową sławę dzięki ponadczasowej sylwetce. Ryzykowny krok, jakiego dopuszczono się rok temu, który polegał na opracowaniu “Gelendy” od nowa, dając jej jedynie klasycznie wyglądające opakowanie, opłacił się.


Klasa G po kuracji odmładzającej zanotowała w 2018 roku wyraźny wzrost sprzedaży, który odczuwalny jest także w Polsce. I to pomimo tego, że to jeden, z najdroższych samochodów w ofercie marki. Pula egzemplarzy dla naszego kraju, która wynosi 400 sztuk, została już całkowicie wyprzedana.

Dla porównania – jeszcze w 2017 roku kupiono nad Wisłą jedynie 130 sztuk Klasy G, a nawet zeszłoroczne 350 sprzedanych egzemplarzy w całym ubiegłym roku brzmi mało imponująco na tle 400 samochodów, które kupiono w ledwie 8 miesięcy bieżącego roku.

Co ciekawe, popyt na “Gelendę” jest tak duży, że osoby, które nabyły ten model w ostatnich tygodniach będą mogły odebrać swoją luksusową terenówkę dopiero za rok. Ci, którzy się nie zdecydowali, będą mogli dosiąść wymarzonej Klasy G zatem dopiero na przełomie… 2020 i 2021 roku.

Ceny Klasy G zaczynają się od 492 000 złotych, a kończą na 758 500 złotych. Wersje specjalne są jeszcze droższe, spokojnie dosięgając pułapu miliona złotych. Przepoczwarzenie tej spartańskiej niegdyś terenówki do zadań specjalnych w pożądaną, bulwarową terenówkę dla bogatych to – trzeba przyznać – jeden z największych sukcesów marketingowych Mercedesa.

źródło: Interia

Twój adres email nie zostanie opublikowany.