Toyota chętnie wskrzesi MR2 we współpracy z… Porsche

Od kilku miesięcy Toyota bardzo przychylnie wyraża się o idei wskrzeszenia jej kultowych sportowych samochodów, które wcześniej przed ponad dekadą wysłała na emeryturę bez kontynuacji. Już teraz pokazano nową Suprę i nie musi to być koniec wielkich powrotów. Główny inżynier chętnie wskrzesiłby model MR2. Co ciekawe, Japończycy do współpracy chcieliby zaprosić Porsche.

Plotki o rzekomych szansach na powrót na rynek niewielkiej, sportowej Toyoty MR2 krążą już od dłuższego czasu. Samochód mógłby z powodzeniem przyczynić się do rozbudowania gamy nowoczesnych, sportowych samochodów japońskiej marki, prezentując się jako bardziej atrakcyjna cenowo propozycja dla tych, którym nie po drodze z większą i droższą Suprą.


Czy coś jest na rzeczy? Portal Auto Industriya postanowił zapytać o to u samego źródła. Główny inżynier Toyoty, Tetsuya Tada odparł, że chętnie opracowałby nowe MR2, co warto dodać, we współpracy z Porsche. Taki egzotyczny mariaż nie byłby wbrew pozorom niczym nowym na polu aut sportowych japońskiej marki.

Dotychczas, Toyota podjęła się już współpracy z Subaru i BMW, by opracować kolejno modele GT-86 i wspomnianą wcześniej nową Suprę. Przyczyna jest prosta – rozłożenie kosztów, które w przypadku aut sportowych są bardzo duże. Takie niszowe pojazdy nie gwarantują kosmicznych zysków, co zmusza do szukania oszczędności.

To, czy doczekamy się nowej MR2 w ciągu najbliższych lat, dowiemy się prawdopodobnie już niebawem. Biorąc pod uwagę jednak deklaracje Toyoty w sprawie rozbudowy oferty sportowych samochodów, szanse na wskrzeszenie legendarnego modelu są obecnie większe niż kiedykolwiek wcześniej.

źródło: Carscoops

Twój adres email nie zostanie opublikowany.