Jaguar zapłaci Ci 3000 dolarów, jeżeli zamienisz Teslę na elektryczne I-Pace

Brytyjska marka szuka sposobu na przyciągnięcie chętnych do jej pierwszego w historii elektrycznego samochodu. Crossover I-Pace nie sprzedaje się w USA tak świetnie, jak pierwotnie oczekiwano, dlatego pojawił się kreatywny pomysł – 3000 dolarów, jeżeli wymienisz swoją obecną teslę na nasz samochód i 12 000 dolarów rabatu. Czy to zadziała?

Jaguar I-Pace to designerski, nietuzinkowy elektryczny crossover, jaki wprowadzono na rynek wiosną ubiegłego roku. To pierwszy seryjnie produkowany samochód marki napędzany prądem, który ma wprowadzić markę do coraz bardziej konkurencyjnego świata elektromobilności.

Niestety, popularność brytyjskiego auta nie wygląda póki co imponująco np. w USA, gdzie rynek dla samochodów elektrycznych wyróżnia się ogromnym potencjałem. Konkurencyjna Tesla Model X sprzedaje się średnio w liczbie 1000 sztuk miesięcznie. Jaguar, tylko 200 sztuk na miesiąc.


Tamtejszy oddział marki, aby przyciągnąć do salonów nieco więcej osób, przygotował z tego powodu nietypową promocję. Właściciele samochodów Tesli, którzy zdecydują się przesiąść na I-Pace, otrzymają od marki 3000 dolarów w nagrodę.

To nie wszystko. Punkty dealerskie oferują dodatkowy rabat w wysokości 5000 dolarów, co razem z federalną ulgą w wysokości 7000 dolarów daje ponad 12 000 dolarów obniżki ceny, nie zapominając o bonusie 3000 dolarów. W efekcie, zamiast 69 500 dolarów, 57 500 dolarów z rabatem wygląda bardzo atrakcyjnie.

Aby skorzystać z promocji, trzeba okazać dowód rejestracyjny lub inny dowód własności Tesli oraz udać się do salonu do końca września tego roku.

źródło: Carscoops